Google розпочала розробку штучного інтелекту, який «думає»

Google активно працює над створенням штучного інтелекту, здатного міркувати подібно до людини.

За останні місяці кілька команд у компанії досягли значного прогресу в цій сфері. Для створення «мислячого» ІІ компанія використовує техніку, що отримала назву «ланцюжок думок». Перед тим, як дати відповідь на запит, нейромережа робить паузу та аналізує низку пов’язаних із запитом питань, після чого узагальнює інформацію й видає найбільш оптимальну відповідь.

У вересні 2024 року стартап OpenAI презентував нову велику мовну модель під назвою o1, навчання якої відбувалося з використанням методів підкріплення для вирішення складних логічних задач. Ця нейромережа здатна створювати внутрішній «ланцюжок думок», що допомагає їй ефективніше аналізувати запити, зазначають розробники.

Водночас деякі співробітники підрозділу Google — DeepMind — висловлюють занепокоєння, що компанія може відставати від своїх конкурентів у сфері штучного інтелекту.

Орен Етціоні, засновник TrueMedia, зазначив, що Google залишається одним із провідних гравців у галузі ІІ:

«Технічні можливості Google завжди були на високому рівні. Просто вони діють більш обережно при впровадженні нових рішень. Це марафон, і переможцем може стати будь-хто».

У липні підрозділ DeepMind представив дві нові ІІ-моделі, зосереджені на математичних задачах. Проте близько 200 співробітників висловили невдоволення участю компанії в оборонних проектах.

У серпні 2024 року Google презентувала нову лінійку смартфонів Pixel 9, оснащених вбудованим ІІ-асистентом Gemini, голосовим чат-ботом Gemini Live, а також іншими продуктами, розробленими на основі штучного інтелекту.

Також компанія випустила три нові моделі генеративного ІІ з відкритим вихідним кодом, позиціонуючи їх як більш «безпечні, компактні та прозорі» порівняно з іншими аналогами.