Віталік Бутерін почав тестування рішення для усунення корупції в DAO

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін разом із групою аспірантів Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, запропонував новий інструмент, що може допомогти уникнути зловживань під час голосування в децентралізованих автономних організаціях (DAO).

Дослідники стверджують, що корупція через смарт-контракти становить реальну загрозу ефективності роботи DAO і може підірвати децентралізовану співпрацю та довіру всередині таких організацій.

«DAO функціонують, дозволяючи власникам токенів голосувати за рішення та пропозиції. Проте цей децентралізований підхід може бути вразливим до скоординованих атак, коли зловмисники пропонують фінансові стимули для зміни голосів у свою користь», — пояснили учасники дослідницької групи.

Щоб вирішити цю проблему, Віталік Бутерін і дослідники з Корнельського університету пропонують використання нового криптографічного протоколу Proof of Complete Knowledge (PoCK), який покликаний покращити методологію доказу знань.

Наприклад, під час голосування в захищеному середовищі TEE кожен учасник DAO буде використовувати пару ключів: публічний і приватний. Публічний ключ потрібен для ідентифікації учасника, а приватний — для створення доказу. Це доказ містить інформацію про факт голосування, але не розкриває деталей. Таким чином, зловмиснику буде набагато складніше отримати доступ до даних голосування, навіть якщо він перехопить зв’язок між виборцем і верифікатором. Далі віддані голоси перевіряються смарт-контрактом DAO, який гарантує, що кожне доказ є унікальним, володіє відповідним приватним ключем і не дозволяє повторного використання ключа в середовищі TEE.

Учасники дослідницької групи впевнені, що інструменти протоколу PoCK дозволять DAO забезпечити верифікацію процесу голосування та захист від можливого тиску і маніпуляцій.

Раніше співзасновник Ethereum Віталік Бутерін назвав блокчейн «машиною правди» — завдяки здатності технології надійно фіксувати часові мітки повідомлень.